Prima Pagina      FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil  Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare   
infogsm
Interbare Xenium 9@9d

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Philips
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kime
Vizitator

MesajTrimis: Lun Iul 17, 2006 9:03 pm    Titlul subiectului: Interbare Xenium 9@9d Răspunde cu citat (quote)

Salutare la toata lumea!
Am urmatoarea problema si am nevioe de ajutor. Mi-am cumparat de 2 zile un telefon xenium 9@9d, in prezent avand un Sony Ericsson K700i. Vreau sa imi transfer contactele din memoria telefonului ( nu de pe sim ) Ericsson in memoria noului telefon. Si sunt doar vreo 500 contacte Wink)). Am incercat sa folosesc bluetooth-ul celor 2 telefoane. Telefoanele se vad intre ele, dar transferul crapa la un moment dat si nu apuca sa transfere decat unul maxim doua contacte. Acceasi situatie daca incerc sa folosesc transferul prin infrared.
Ambele telefoane le pot conecta la PC, prin bluetooth. Pentru Ericsson am softul MyPhone Explorer, care imi permite sa transfer pe PC toate contactele din telefon. Din pacate acest soft nu imi recunoaste Xeniumul spune ca nu stie ce tip / model de telefon este.
In concluzie, ce soft imi trebuie sa instalez pe PC, sa pot transfera contactele de pe PC pe Philips ? Sau, daca exista si o alta solutie mai simpla, astept sugestii.

Multam fain,

Kime
Sus
T3O

Data înscrierii: 15/Mai/2006
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Iul 18, 2006 8:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cea mai simpla solutie este sa-ti iei frumos telefoanele si sa fugi la cel mai apropiat Germanos. Au stickere mari pe geamuri care spun ca transfera agenda pe alt telefon.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SeaShell

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2006 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Beton sfat ! Laughing Laughing
Sus
bICKER
Vizitator

MesajTrimis: Mar Aug 29, 2006 3:35 pm    Titlul subiectului: MAI BABESTE Răspunde cu citat (quote)

Daca n-ai germanos te multumesti cu ce ai. Adica le transferi cate 100 - 200 de pe un telefon pe SIM si apoi de pe SIM pe celalalt. In maximum 10 minute ( cat faci pana la germanos ) ai terminat. Asta daca nu sunt codate.
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Vin Sep 29, 2006 10:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai un sfat ar fi sa te duci la Germanos,altul ar fi sa muti pe cartela si dupa le descarci pe celalalt telefon, dar nu sa le copiezi sa le muti...si vei face asta de 3-4 ori.si gata!!!! Very Happy
Sus
ronaldinhooo

Data înscrierii: 19/Dec/2005

MesajTrimis: Sâm Sep 30, 2006 12:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
Pai un sfat ar fi sa te duci la Germanos,altul ar fi sa muti pe cartela si dupa le descarci pe celalalt telefon, dar nu sa le copiezi sa le muti...si vei face asta de 3-4 ori.si gata!!!! Very Happy

E destul de naspa metoda asta, nu numai ca iti ia si mult timp, dar sa zicem ca pe telefon u ai la fiecare contact mai multe nr. de tel. E, la copierea/mutarea pe sim, optiunea asta dispare, si vor aparea foarte multe contact cu acelasi nume. Si cum asta nu ar fi deasjus Razz simul nu poate stoca decat un nr limitat de caractere pt fiecare contact, nush exact cate. Chestia asta duce la taierea numelor persoanelor din agenda. Asa ca parerea mea: Germanosu' e o alternativa beeeton Wink !
Sus
catas

Data înscrierii: 27/Sep/2006
Locație: craiova

MesajTrimis: Mie Oct 04, 2006 5:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum ai reusit sa strangi atatea numere de telefon, ca eu daca adun tot neamu nu fac atatea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Furis

Data înscrierii: 02/Oct/2006
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin Oct 13, 2006 9:07 am    Titlul subiectului: Re: Interbare Xenium 9@9d Răspunde cu citat (quote)

kime a scris:
Salutare la toata lumea!
Am urmatoarea problema si am nevioe de ajutor. Mi-am cumparat de 2 zile un telefon xenium 9@9d, in prezent avand un Sony Ericsson K700i. Vreau sa imi transfer contactele din memoria telefonului ( nu de pe sim ) Ericsson in memoria noului telefon. Si sunt doar vreo 500 contacte Wink)). Am incercat sa folosesc bluetooth-ul celor 2 telefoane. Telefoanele se vad intre ele, dar transferul crapa la un moment dat si nu apuca sa transfere decat unul maxim doua contacte. Acceasi situatie daca incerc sa folosesc transferul prin infrared.
Ambele telefoane le pot conecta la PC, prin bluetooth. Pentru Ericsson am softul MyPhone Explorer, care imi permite sa transfer pe PC toate contactele din telefon. Din pacate acest soft nu imi recunoaste Xeniumul spune ca nu stie ce tip / model de telefon este.
In concluzie, ce soft imi trebuie sa instalez pe PC, sa pot transfera contactele de pe PC pe Philips ? Sau, daca exista si o alta solutie mai simpla, astept sugestii.

Multam fain,

Kime

Cum ai facut pana la urma ?
Sus
mickel

Data înscrierii: 17/Ian/2015

MesajTrimis: Sâm Ian 17, 2015 7:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nice Post Rolling Eyes Rolling Eyes
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului InfoGSM.ro -> Philips Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

© InfoGSM.ro Template